Ubezpieczenie telefonu komórkowego

Ubezpieczenie telefonu określają inne zasady wypłaty odszkodowania niż te, jakie mają zastosowanie przy pozostałych polisach. W tym przypadku wielkość odszkodowania stanowi równowartość kwoty, która uregulowana na podstawie cen rynkowych, pozwoli na kupno nowego urządzenia. Ubezpieczenie telefonu standardowo obowiązuje na całym świecie, więc niezależnie od tego w którym miejscu na Ziemi nasza komórka ulegnie zniszczeniu bądź zostanie skradziona, przysługuje nam odszkodowanie.

Jak wielka będzie ostatecznie składka ubezpieczenia, zależy przede wszystkim od ceny rynkowej. Zasada ta obowiązuje nawet, jeśli aparat kupiliśmy w promocji. Innymi słowy – niezależnie od tego jak dużo lub jak niewiele nasz telefon kosztuje w momencie zakupu, pod uwagę brana jest jego cena regularna. Identycznie będzie jeśli właściciel telefonu komórkowego zdecyduje się na jego ubezpieczenie w ramach pakietu, na przykład wraz z ubezpieczeniem samochodu.

Tego typu ubezpieczenie telefonu obejmuje swoim zakresem także wiele innych sytuacji niż jedynie uszkodzenie lub grabież. Warto więc dokładnie sprawdzić oferty towarzystw. Komórki giną codziennie, a symboliczna składka zapewni nam większy spokój i równowagę na co dzień.