PZU – ubezpieczenie rowerzysty i roweru

Firma ubezpieczeniowa PZU jako pierwsza na polskim rynku wprowadza możliwość ubezpieczenia się rowerzystom wprowadzając do swojej oferty ubezpieczenie – Bezpieczny Rowerzysta.

Umowę na PZU Bezpieczny Rowerzysta ma możliwość zawrzeć każdy zainteresowany, bez względu na obywatelstwo, wiek i stan zdrowia. Ochroną ubezpieczeniową objęty jest rowerzysta wymieniony w polisie, który nie musi być właścicielem roweru – wystarczy, że jest on jego użytkownikiem. Ubezpieczenie rowerzysty w PZU gwarantuje ochronę na terenie całej polski, jednak klient ma możliwość poszerzenia jej również o inne kraje, co jest na pewno bardzo kuszącą ofertą dla osób chcących aktywnie spędzić czas za granicami naszego kraju.

Umowa podpisywana jest w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) (tutaj maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 50 000 zł) oraz odpowiedzialności cywilnej (OC) rowerzysty (maksymalna suma ubezpieczenia 200 000 zł). Istnieje też możliwość poszerzenia jej o ubezpieczenie bagażu i ubezpieczenie casco roweru.

Umowa może być podpisywana zależnie od woli klienta na trzy miesiące, pół roku, a nawet rok. Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy oczywiście od zakresu ubezpieczenia, liczby osób, wysokości sumy ubezpieczenia oraz jego okresu. Wysokość składki obliczyć można na stronie ubezpieczyciela, gdzie znajdziemy także OWU Bezpieczny Rowerzysta i możliwość zamówienia polisy.