Porównaj, kup i zarządzaj ubezpieczeniami na jednej platformie

Większość funkcjonujących w sieci porównywarek ubezpieczeniowych, ma ograniczoną funkcjonalność. Owszem, zakres podmiotów i personalizacji oferty bywa imponujący. Jednak zazwyczaj po wybraniu interesującej nas formy ubezpieczenia, zostajemy przekierowani na firmową stronę konkretnego towarzystwa, bądź agenta. Dopiero tam przechodzimy właściwą, finalną procedurę. Zapowiadają się jednak udogodnienia dla użytkowników porównywarek.

Jednym z prekursorów innowacyjnego rozwiązania jest witryna Multitu.pl. Zagadnienie potraktowano tu bardziej kompleksowo. Po dokonaniu wyboru wieloaspektowego ubezpieczenia, możemy je zakupić z poziomu tej samej strony. Oferta obejmuje wszystkie uznane marki, funkcjonujące na polskim rynku. Niektóre z nich nadal nie posiadają w standardzie ubezpieczeń online. Nawet takie podmioty zostały włączone jednak do platformy multitu. Można więc powiedzieć, że portal w pewnym sensie wyręczył tych ubezpieczycieli, którzy nadal samodzielnie nie proponują obsługi wirtualnej.

Jedną z największych trudności było stworzenie algorytmu, który wylicza finalną cenę dla klienta. Wszak towarzystwa ubezpieczeniowe rzadko ujawniają pełny proces tworzenia cenników własnych produktów. Duetowi Michał Dworakowski – Marek Haupa, w znakomitej większości się to jednak udało. Co więcej, multitu stworzył już panel klienta, w którym możemy dokładnie określić jakiego ubezpieczenia oczekujemy i tworzyć końcową polisę, składającą się z elementów oferty nawet kilkunastu TU. W ten sposób klient sam określa ściśle dopasowaną do jego potrzeb usługę, nie zastanawiając się np. nad terminologią ubezpieczeniową.

Multiagencja umożliwia również zdalne zarządzanie polisą: opłacanie rat ubezpieczeniowych, dokupywanie kolejnych ubezpieczeń, czy przedłużanie ich ważności. Atutem wydaje się być też wprawdzie nieco skromny, ale przede wszystkim bardzo przejrzysty interfejs witryny.